První atletický závod – v tvrdé konkurenci jsme vybojovali drobné úspěchy

15. prosince 2017 jsme se vydali vstříc otestovat, co jsme se naučili za krátkou dobu naší existence do Ostravy na Vánoční halu mladšího žactva. Náš oddílový vůz jsme naplnili do max. počtu 8 dětí, které bojovaly, aby získaly cenné zkušenosti, užily si jedinečnou atmosféru atletické arény ve Vítkovicích a některé z nich dokonce posbíraly první úspěchy!

Věříme, že děti na tuto akci budou s radostí ještě dlouho vzpomínat nejen jako na vstup do „vysoké“ atletiky, ale i na to, jak poprvé jako jeden team reprezentovaly náš oddíl a také snad jako jediní bez klubových dresů (za což jsme sklidili nejednu „pochvalu“ :-))

Alex Kunst (vlevo) se dle očekávání zaskvěl výkonem v hladkém sprintu na 60 m, kde přestože skončil v rozběhu na 6. místě, uteklo mu v konkurenci osmdesáti dětí finále o 0,14 s (!). Ve skoku dalekém ve 2. finále obsadil slušné 8. místo ve svém osobním rekordu a v závěrečném dlouhém sprintu na 150 m získal v rozběhu 3. místo.

Martin Jurajda (vpravo) nejvíce překvapil (možná i sám sebe) 2. místem v rozběhu na 150 m, neudělal ostudu ani 60-metrovým sprintem a ve vrhu 3-kg koulí zvládl technicky dobře všechny své pokusy. Nejspíše do toho dal všechno, jelikož během závodů i po nich měl stále velký hlad.

Aneta Kolaříková (1. zleva) si od nás zaslouží snad největší pochvalu. Zaběhla osobák na „šedesátce“, podržela holky ve štafetách na 4 x 200 m a technicky zvládla velmi dobře závěrečný pokus ve vrhu koulí, a tím se zapsala do oddílových historických tabulek na 2. místo. Jelikož se rychle a ráda učí nové věci, myslíme, že příště nás všechny ještě více a příjemněji překvapí.

Barbora Marešová (2. zleva) se stala vůdčí osobností celého dívčího týmu. Ve skoku vysokém dělala pokroky při každém dalším pokusu, a přestože opravovala na každé výšce (na dvou dokonce až 2 x), nakonec zůstala v soutěži tak dlouho, že si musela odskočit na rozběh na 60 m, aby jej vyhrála v osobním rekordu. Do finále sprintu se v konkurenci 140 dětí již nedostala a v závěrečných štafetách se dravě dotahovala na ty rychlejší. Z děvčat byla nejlepší také ve vrhu koulí, kdy více než 8-metrovým hodem obsadila slušné 24. místo a tím potvrdila, že její nejsilnější disciplínou je právě víceboj.

Adéla Mariničová (3. zleva) excelovala ve „výšce“ a umístila se senzačním 19. místě ze 40 dětí, přičemž na překonaných výškách jen jedenkrát shodila laťku! Také si „odběhla“ na sprint, aby se ztrátou 0,09 s na Barču urvala 4. místo v rozběhu. Po vyčerpávajícím výškařském sektoru zvládla dálku a obstojně také rozbíhala dívčí štafetu na prvním úseku.

Amálie Camfrlová (3. zprava) v našem týmu nemůže chybět! Mimoto že podporovala ostatní holky, sama zvládla celkem čtyři disciplíny. Nejlépe si vedla v běhu na 150 m, kde v rozběhu zaběhla 4. nejlepší čas, šikovně také hájila naše barvy v osobním rekordu na 60 metrů a dobře zvládla také „výšku“ a vrh koulí.

Markéta Skalková (2. zprava) si zaslouženě vybojovala 4. místo v rozběhu sprintu a to v osobním rekordu, zatímco skákala výšku, kde postoupila do druhého kola. Dobře vrhala i 2-kg koulí, aniž by tuto disciplínu více trénovala. A co je nejdůležitější, podržela holky ve štafetách, ačkoliv jí spíše sedí vytrvalostní běh, kterému se věnuje nejen pro moderní pětiboj.

Beáta Klimszová (1. zprava) navzdory potížím s příjmem potravy za poslední dny odhodlaně bojovala až do konce a v rozběhu na 150 metrů získala 3. pozici. Dobře se poprala také se svou nepříliš oblíbenou disciplínou dálkou. Věříme, že až bude mít v pořádku svou silnější ruku, může se stát nepříjemnou soupeřkou ve vrhu koulí.

Rádi bychom na závěr všem dětem poděkovali za úžasné sportovní výkony, aktivní přístup a skvělou spolupráci na závodech a také našim trenérům skupiny Atletiky II. stupeň – závodní, zejména M. Navaříkovi, M. Křivovi a A. Kociánovi za jejich odvedenou práci.

Našim soupeřům vzkazujeme: „O Atletickém oddílu SVČ Rožnov ještě uslyšíte!!!“ 😉

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *