O nás

Vítejte srdečně na oficiálních stránkách Atletiky Rožnov.

Myšlenka založení klubu se zrodila na jaře 2016 v hlavách dvou sportovních nadšenců, kteří nezávisle na sobě začali zvažovat a plánovat, jak po téměř 30 letech navázat na úspěšnou historii atletiky, která u nás a v našem regionu měla vždy pevné zastoupení mezi sportovními a volnočasovými aktivitami.

Mgr. Martin Navařík, zkušený trenér a ředitel Střediska volného času v Rožnově p.R. (dále jen SVČ), měl díky svému vzdělání, praxi a zdařilou sportovní minulostí velmi blízko k atletice i dětem, a cítil, že je to další ze seznamu věcí, do které se musí pustit s odhodláním a vervou jemu vlastní, přestože kvůli řadě akcí, které SVČ v Rožnově a okolí pořádá, je velmi zaneprázdněný.

Bc. Aleš Kocián, jenž od roku 2003 podniká v oblasti privátní správy investičního majetku, a bývalý basketbalový rozehrávač, díky znovuobjevené lásce ke sportu (především vytrvalostnímu běhu) přijal výzvu se zprofesionalizovat jako trenér i atlet a svou energií podporovat činnost a propagování klubu směrem k veřejnosti.

Na začátku roku 2017 se oba zakládající členové scházejí a podnikají kroky k tomu, aby 18. března 2017 mohl nový oddíl vzniknout a stát se součástí Českého atletického svazu jako aktuálně nejmladší klub organizace. Cílem jejich snažení je inspirovat děti, rozvíjet jejich nadání a zápal a pomáhat jim k radosti ze sportu a dosahování úspěchů v atletice.

Jelikož nás tento rok čeká hned několik výzev, uvítáme podporu a aktivní účast z řad veřejnosti, která by nám pomohla povznést kvalitu atletiky a přijmout ji opět jako důležitou součást sportovních aktivit u nás a v okolí.
Pokud bychom měli jmenovat, které to jsou, nejdříve by to mohlo být slavnostní otevření atletického stadionu (předpokládáme 15. září 2017 při tradiční podzimní baště Běhu rodným krajem Emila Zátopka) nebo úspěšné zahájení atletické přípravy pro děti do dalšího školního roku (od 18. září začínáme s atletěním dětí, od mateřských škol až po mladší a starší žáky a žákyně).

Děkujeme za přízeň a těšíme se na spolupráci s Vámi! 🙂

Organizační team Atletického oddílu SVČ Rožnov pod Radhoštěm

Středisko volného času, Bezručova 293, Rožnov p. R. 756 61