První atletická sezóna úspěšně zahájena

18. září 2017, přesně po 6 měsících od oficiálního založení Atletického oddílu v Rožnově, byly zahájeny tréninky dětí počínaje předškolním věkem, přes I. a II. stupeň základních škol, až po kondiční cvičení věnované nejen hobby běžcům.

Atletika se po necelých 30 letech vrátila zpět domů a před námi se objevila velká výzva v podobě naplnění očekávání široké veřejnosti i nás samotných.

Velký zájem dětí i rodičů nás příjemně překvapil, včetně zájmových kroužků a žáků spolupracujících škol evidujeme téměř jedno sto mladých atletů a atletek, proto jsme se dohodli na rozšíření trenérského týmu a pracujeme na odborném vzdělávání jeho jednotlivých členů tak, abychom dokázali udržet nastavenou laťku co nejvýše.

Podpora od Střediska volného času a města Rožnov pod Radhoštěm byla mimo jiné stěžejní pro zahájení naší činnosti a za to jim patří velký dík. Významným krokem bylo „zkolaudování“ naší nové atletické svatyně, venkovního multifunkčního hřiště na Letenské, které nám umožnilo se všem zájemcům věnovat na 100%. Více v reportáži Rožnov slavnostně otevřel hřiště Dany Zátopkové.

Zájem veřejnosti o atletiku, jejíž základní prvek tvoří právě běh, potvrdila velká účast na tradiční a významné podzimní sportovní baště našeho regionu věnované odkazu nejlepšího olympionika 20. století, kde jsme mohli sledovat úžasné výkony stovek dětí i dospělých v jedné ze základních pohybových aktivit (více zde Běh rodným krajem Emila Zátopka ovládli Češi),

Věříme, že jsme vykročili do naší nové, resp. první sezóny, tou správnou nohou a společně dojdeme k vytyčenému cíli. Děkujeme za podporu!

Organizační team Atletického oddílu SVČ Rožnov p. R.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *